Trimite pe facebook sau

Campioana României, CFR Cluj,  a bifat victoria în partida cu Sporting Braga. Astfel, CFR s-a calificat pentru prima oară  în primăvara europeană. Omul meciului a fost  Rui Pedro, care  a reusit o triplă pentru visinii în minutele 7, 15 și 33. Scorul de  3-1, din meciul cu echipa portugheză Sporting Braga a contat  pentru etapa a cincea a grupei H a Ligii Campionilor în timp ce pentru oaspeţi a înscris Alan, în minutul 17. Rui Pedro este primul jucător care a marcat trei goluri într-un meci pentru o echipă românească în Liga Campionilor.

CFR Cluj va juca ultimul meci din grupă pe Manchester United, pe 5 decembrie, pe “Old Trafford”. Drept urmare, CFR are asigurată calificarea în 16-imile de finală ale Europa League, având în vedere că Galatasaray a învins pe Manchester United cu 1-0